Svatební dary – darujte výjimečné

Je to tady. Ve schránce vám přistálo krásné svatební oznámení od vašich blízkých a přichází nelehký úkol každého svatebčana, nákup svatebního daru.

Zážitky – dary, které zůstanou ve vzpomínkách

Jedná se o trend posledních let. Možností v tomto stylu je nepřeberné množství. Jsou novomanželé zapálení sportovci? Můžete sáhnout po řadě turistických pobytů nebo pobytů s aktivním odpočinkem a řady dalších.

Je skvělé, když dárek, který zvolíte, a to hmotný či nehmotný vystihuje osobnosti obou partnerů. Na jedné svatbě, kterou jsem navštívila dostal ženich s nevěstou zážitek v podobě ,,Krmení krokodýlů“. Přesto, že se to může zdát poněkud netradiční, bylo to úžasné, protože ženich byl velký milovník zoologických zahrad a zvířat, nevěsta měla zase krokodýla jako oblíbené zvíře, takže tento dárek naprosto splnil svůj účel.

Naopak nešťastné je to, když zakoupíte poměrně nákladný let balónem a později zjistíte, že se jeden z páru bojí výšek. Takový dárek jim spíše, než úsměv vykouzlí vrásky.

Proto pokud nemáte úplně přehled o tom, co má dvojice společné či oblíbené je dobré volit zážitek, který potěší snad každého, ať už je to příjemná večeře v hezké restauraci, romantický pobyt, nebo například masáže. Jsou-li fanoušky kultury, co permanentka na oblíbenou divadelní scénu. V dnešní době existuje řada agentur a zprostředkovatelů, kteří nabízí realizaci spoustu podobných zážitků, pobytů a aktivit, které lze zorganizovat, takže se nemusíte bát, že byste si museli lámat hlavu nad realizací. Zároveň není vůbec špatná volba dohodnout se na koupi daru s dalšími hosty a například pro nadšené cestovatele koupit pěkný zahraniční víkend nebo letenky.

Praktické dárky – věci s příběhem

Tyto dary jsou skvělou volbou, mají-li novomanželé uvedený seznam toho, co by do společné domácnosti potřebovali. Skvělou volbou pro tyto seznamy jsou online weby, kde si můžete koupi daru zarezervovat, protože co se třemi žehličkami? No a jestli takový seznam online zřízený není, domluvte se raději s dalšími svatebčany, aby k nákupu toho stejného nedošlo.

K praktickým dárkům lze zařadit i dárek v podobě finanční částky, určitě tím nic nezkazíte a nevěsta se ženichem si tak budou moct nakoupit dle svého gusta. Mimo není ani nákup poukázky do obchodu, ve kterém si mohou požadovaný spotřebič nebo něco podobného vybrat. Na internetu navíc najdete spoustu tipů, jak peníze vkusně zabalit a předat.

Opět platí pravidlo, že pokud jde o nějaký dražší dar, můžete se domluvit s dalšími hosty a zakoupit ho společně.

Vtipné a home made dárky – šikovné ruce zahřejí u srdce

Můžete se setkat i s párem, který má skutečně všechno, co potřebuje, vybavenou domácnost a koníčky, ke kterým mají veškeré potřebné vybavení, nebo jsou to zkrátka lidé skromní, kteří si nepotrpí na praktické či nákladné dárky. Nezoufejte, i na ty můžete jako svatebčané vyzrát.

Jsou to rození vtipálci a ti, kteří jsou vždy obklopeni lidmi a smíchem? Pobavte je teď na oplátku vy. K tomu vám můžou posloužit jejich společné legrační fotky, které vystihují jejich vztah, věci, které je oba charakterizují. Video či prezentaci z fotek můžete obohatit například o společné tričko pro ženicha a nevěstu s jejich oblíbenými a používanými hláškami. Video mimo jiné můžete zaplnit rozhovory s rodiči, sourozenci a zkrátka blízkými lidmi, kteří nějakým způsobem ovlivnili život daného páru.

No a jestliže jste skuteční umělci podarování uměleckým talentem, připravte si pro ně veselou písničku, dojemnou básničku nebo tanec, kterým pobavíte nejen novomanžele ale i zbytek zúčastněných.

Nepřeberné množství kreativních typů a nápadů na konkrétní dárky najdete například na nástěnce webu Pinterest.

Nezapomeňte..

Svatba je jedinečným okamžikem každého páru. Její význam je symbolický a je o tom, že se zde spojí dva životy v obklopení milujících lidí. Nevěsta se ženichem chtějí tyto okamžiky sdílet právě s vámi. Není to o ceně či velikosti daru, je to o vaší přítomnosti a toho, že s nimi budete trávit tento čas, který je pro ně pro oba velmi důležitý. Ať už zvolíte krásné ručně dělané fotoalbum či pobyt v Krkonoších mějte na paměti, že důležité je to, že dárek je od srdce a vybírat ho je třeba s láskou.