Svatební cesta – dovolená plná lásky na celý život

Svatební zvony odzvonily, spoustu starostí, úkolů a povinností posledních dní se vyřešilo a vy i váš partner jste se konečně dočkali vytoužené svatební cesty, kdy si užijete tolik očekávaný odpočinek a společné chvíle.

Zahraničí

Dalo by se hovořit o standardu současné doby, že když vybíráme destinaci pro líbánky, volíme zahraničí. Volba státu nebo programu je však už na vás. Toužíte po odpočinku, komfortu a relaxaci? To bude asi tou správnou destinací některé příjemné přímořské letovisko. Škála je skutečně pestrá. Mezi nejoblíbenější destinace v Evropě, které nesou vůni romantiky jsou bezesporu krásné řecké ostrovy. Už jen představa večerní procházky v maličkých uličkách starobylých řeckých měst vyzývá k tomu ,že pobyt v Řecku by mohl být skutečně krásným prožitkem.

Pokud byste se však rozhodli pro mimoevropskou destinaci, tak sem jistě patří státy jako Egypt, Turecko či Maroko, jehož obliba se rozšířila hlavně v posledních letech, kdy je Maroko skutečnou hranicí do exotické Afriky, ale Egypt či Turecko jsou jeho příjemnou alternativou, zejména pokud nechcete za svatební cestu utratit vyšší částku.

Řada cestovatelů do těchto destinací by vám jistě doporučila, že pokud vybíráte hotel, tak by se jeho úroveň měla pohybovat minimálně na čtyřech hvězdičkách, aby se přiblížila evropskému standardu a zajistila vám tak dostatečný komfort. I země jako Egypt mají zajisté své kouzlo ať už by to byl výlet k bájným pyramidám nebo dobrodružná plavba po Nilu.

Exotika

Pokud jste se rozhodli investovat do líbánek větší částku doporučujeme zvolit některou z exotických destinací, které jsou netradiční a půvabné. Můžeme též vybírat z řady zemí jako jsou Maledivy, Bali, Kapverdské ostrovy a mnoho dalších. Zejména zmiňované Kapverdské ostrovy se staly oblíbenou a cenově přijatelnou exotickou variantou pro dovolené.

Tyto země vás pravděpodobně nadchnou dechberoucí krajinou, písčitými opuštěnými plážemi, tropickými pralesy či vyjížďkou na slonech. Najdete zde doslova cokoliv, o čem jste jako děti snili.

Co vás může v případě této volby potěšit je, že mnohé oblasti těchto zemí nejsou tak turisticky navštěvovány čili by relaxace v těchto státech byla skutečně ničím a nikým nerušený prožitek.

Na své si zde proto jistě přijdou milovníci čisté a nezkrocené přírody, divokých a nespoutaných oceánských vln a neprozkoumané kultury zdejších městeček ve kterých se můžeme setkat s nepřeberným množstvím různých cizích kultur.

Aktivní líbánky

Je aktivní odpočinek to, co vyhledáváte abyste se dostali do pohody? Proč ne? Je to jen a pouze na vás, jestli slib manželský neoslavíte v některém z příjemných alpských resortů, a to ať v létě nebo v zimě.

Může se to zdát netradiční, ale pokud jste nadšenými lyžaři a sport je vašemu srdci blízký, tak může být skvělým zážitkem strávit tento čas na lyžařském svahu, opalovat se na horském sluníčku a popíjet lahodné Bombardino.

Stejně tak může být příjemně strávený čas líbánek na svěží horské túře, kterou překonáte vlastní limity a upevníte soudržnost, protože právě tyto někdy perné chvilky na turistickém pochodu přináší ty nejvíc úsměvné zážitky na celý život. No a třeba k tomu nepotřebujete ani pohodlný horský hotel, ale spaní pod hvězdami, jídlo z konzervy ohřáté na vařiči. Vaše líbánky jsou chvíle, které mají dělat šťastnými vás dva, nikoliv vaše okolí.

Všude dobře, doma nejlíp, líbánky v Česku

Jak říká heslo “hezky česky“ což je vlastně úplná pravda. Vždyť tu máme tak krásně. Snad úplně v každém koutu.

Máte rádi město? Zvolte matičku stověžatou, prozkoumat ji nestihnete ani po pár týdnech a skýtá ve svém srdci tolik nádherných míst. Okouzlí vás architektura Pražského hradu a chuťové buňky potěší dobrá káva z Werichovy vily na pobřeží Kampy. Praha je místem romantickým, kulturně bohatým a nabízí tolik možností trávení volného času od množství parku přes kostelíky či zoologickou zahradu. Zkrátka spoustu variant, co vidět a jak si čas zde užít.

Jestliže ale toužíte po skutečném odpočinku například volte krásnou Šumavu. Tvrdý kraj poznamenaný pohraničními příběhy lidí utíkající na svobodu má své hluboké drsné kouzlo zaklíněné v každém metru půdy.

Za návštěvu jistě stojí Boubínský prales, zdejší jezera, krásná komorní města s tradicí a historií, třeba Domažlice. Opomenout byste doma neměli ani košík, protože jestli na Šumavu, tak nesmíte promarnit zdejší lesní bohatství. Houbaření.

No a co víc si přát než večer s dobrým vínem při západu slunce v malebné šumavské roubence. To samo o sobě romantikou přímo srší.

S cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

S touhle otázkou se pravděpodobně potýká velká část mladých manželů. V dnešní době spoustu mladých cestuje tzv. ,,na vlastní pěst“. Někdo je naopak zatvrzelým účastníkem zájezdů cestovních kanceláří. Na tuto otázku asi ani jednoznačná odpověď není. Zkrátka vyjeďte tak, jak to nejvíc vyhovuje vám. Cestovní kancelář vám rozhodně zajistí vysoký komfort, bez starostí, ale cena bude zase o něco vyšší, než když vyrazíte sami za sebe. Naopak cestování bez kanceláře s sebou přináší starosti na víc, ale vystrčí vás z komfortní zóny což vaše právě zahájené manželství může jen posunout a upevnit.

Ať už se rozhodnete vyjet kamkoliv a jakoukoliv formou pamatujte na to, že líbánky jsou časem, který strávíte s milovaným člověkem, a proto si je užijte na maximum, to není limitováno ani udáno financemi ani mírou luxusu, je to o tom, s kým tento čas prožíváte.